Co nás littering aneb pohozené odpadky učí o udržitelnosti plastových obalů?
524 Off

Odpadky okolo silnic, pohozené volně v přírodě, na plážích nebo tvořící rovnou ostrovy v oceánech. Problém zdaleka nejen estetický, ale především environmentální. S jakým řešením přicházejí nejčastěji odborníci? Záchranou planety, zastavením klimatických změn a ekologickým řešením litteringu má být zákaz jednorázových plastů. „Ne tak rychle,“ říká pro Plastics Today odborník na udržitelné obaly Robert Lilienfeld. „Lidé pohazují odpadky nezávisle na tom, z jakého jsou materiálu.“

Bambus nahrazuje plasty i obaly. Je ale více ekologický?
589 Off

Z bambusu se stal mimořádně populární materiál. Hitem jsou zubní kartáčky, ale i oblečení a ponožky. Bambusové obaly najdete ve fast foodech, do ruky se vám už určitě dostal jednorázový kelímek nebo znovupoužitelný termohrnek. Bambus je totiž vnímán jako zelený materiál, a to doslova. Dokáže si však svou ekologickou image zachovat i při bližším zkoumání? Odpověď hledali redaktoři z britského deníku Metro.

5 tipů na udržitelné vánoční dárky – vsaďte na reuse, bio nebo pomoc potřebným
628 Off

Advent se neúprosně chýlí ke konci a Štědrý večer nastává. Neobejdete se pod stromečkem bez dárků? Pak letos pouvažujte nad takovými, které budou šetrné k životnímu prostředí. Přistupujte zkrátka k Vánocům udržitelně. Přinášíme vám pět tipů na dárky, které udělají radost, ale přitom jsou založeny na upcyklaci nebo znovupoužití, bio surovinách i ekologické likvidaci odpadu. A v neposlední řadě myslíme i na to, že k Vánocům patří také dobré skutky a pomoc ostatním.