Proč lidem vadí plasty? Nemají dostatek informací a věří mýtům, ukázal průzkum
29 0

Češi nemají dostatek informací o plastech, a snadněji tak věří mýtům. Přitom nevyvozují osobní odpovědnost za jejich používání. Vyplývá to z průzkumu společnosti Perfect Crowd zaměřeného na vnímání plastů, třídění a životní styl s plasty. Shromážděná data také potvrdila negativní postoj lidí k plastovým obalům. Oproti těm z jiných materiálů jsou přitom pro přírodu mnohdy nejpříznivějším řešením.

Jak na léto bez (jednorázových) plastů?
175 0

Během letních měsíců častěji vyrážíte mimo domov, do přírody, na dovolenou. To s sebou nese také jídlo a pití ve stáncích u vody, bistrech v přírodě, konzumaci v kempech nebo na sportovištích a kulturních akcích. Jde ale zvládnout letní občerstvení bez plastů, alespoň těch jednorázových? Přečtěte si několik tipů, jak na to.

Čím nahradit plastové obaly na jídlo a pití? Papír ani bambus jednorázovost neřeší
258 0

Nová legislativa zakazující některé jednorázové plasty se provozovatelů a zákazníků rychlého občerstvení, restaurací, ale i kaváren nebo stánků s nápoji, dotkne nejviditelněji u menuboxů, příborů, brček a kelímků. Jakými materiály ale stávající plastové obaly nahradit, aby nezpůsobily ještě více škody v přírodě či na zdraví? Alternativy okomentovala odbornice z Obalového institutu SYBA Iva Werbynská.

Snížení uhlíkové stopy potravin jde ruku v ruce se snížením plýtvání. Jak tomu napomáhají obaly?
180 1

Globální produkce potravin s sebou nese až třicet čtyři procent celkových emisí skleníkových plynů. Zhruba třetinu jídla však zbytečně ztrácíme. Snížení plýtvání by přitom mohlo uhlíkovou stopu potravinářského průmyslu eliminovat o 5 až 10 %. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je optimalizace balení. Pro mnohé však překvapivě to neznamená úplné zavržení obalů, a to ani plastových.